loading

Modelet OPEL ZAFIRA TOURER.

Per çdo stil jetese ka nje model Opel Zafira Tourer: Zafira Tourer Essentia, Zafira Tourer Enjoy ose Zafira Tourer Cosmo. Zgjedhja eshte e jotja.

Essentia

Opel Zafira Tourer Essentia qe kushdo e pelqen qe nga fillimi. Si edhe nga vete emri, dizajni i brendshem elegant ka gjithçka qe te beje drejtimin e makines nje kenaqesi.

Lista e pajisjeve standarde perfshin:

 • pasqyra elektrike dhe me ngrohje me ngjyren e trupit te makines
 • mbyllje e komanduar e dyerve
 • xhama elektrik
 • rregullim i lartesise se ndenjeses se shoferit
 • ndriçim gjate dites
 • mbeshtetese me mbajtese per gota
 • 3 ndenjese individuale te perkulshme, rreshti i dyte
 • ESP®Plus
 • Jastek ajeri ballor dhe anesore per shoferin dhe pasagjerin e pare
 • Pedal Release System
 • Rrota 16 inch prej çeliku me tasa

Enjoy

Me shume stil dhe nivel i shkelqyer i pajisjeve standarde. Opel Zafira Tourer Enjoy ka personalitet te shtuar.

Karakteristikat kyçe te Essentia:

 • Ajer i kondicionuar me kontroll manual
 • Radio cd 300 me ekran informacioni te trefishte, mundesia MP3 dhe aux-in
 • Konsol me mbeshtetese dhe mundesi depozitimi
 • Ndarese bagazhi e cila mund te hiqet
 • Ndriçim ne tavan

Enjoy Sport Pack

Per individualitet dhe me shume sportivitet Sport Pack eshte ideale. Gjithashtu permireson e edhe nivelin e pajisjeve ndjeshem.

Pajisje shtese te Enjoy:

 • Ndenjese sportive
 • Jastek I regullueshem per ndenjesen e shoferit dhe pasagjerit te pare
 • Timon me pjesen fundore te drejte dhe telekomandim
 • Marsh me lekure
 • Pedale sportiv
 • Shasi me e ulet
 • Xhama te prapem te erret
 • Drita per mjegull, perpara
 • Copa Lace/Atlantis, Jet Black

Cosmo

Superior ne çdo detaj, Opel Zafira Tourer Cosmo eshte thjesht me i miri. Futu brenda, bej nje udhetim dhe bashkoju klasave te privilegjuara.

Karakteristikat kyçe te Zafira Tourer Cosmos:

 • Xham panoramik dhe tavan panoramik
 • Timon lekure me panel kontrolli
 • Kontroll i drejtimit dhe limit shpejtesie
 • Kontroll elektronik i ajerit te kondicionuar
 • Vend depozitimi poshte ndenjeses se shoferit dhe pasagjerit te pare
 • Xhama elektrike reshti i pare dhe i dyte
 • Xhama te prapem te erret
Shko në krye